Mobil & WhatsApp » 0531 703 3753

Alarko Kombi Servisi

Alarko kombi servisi olarak İstanbul içinde tüm semtlere aynı gün yerinde profesyonel Alarko kombi tamiri ve Alarko kombi bakımı hizmetleri veriyoruz. Alarko kombi tamircisi olarak bizi tatil günleri dahil günün her saatinde çekinmeden arayabilirsiniz. Güvenilir ve garantili Alarko kombi tamircisi KOMBİ SERVİS her an hizmetinizdedir.

Alarko Kombi Servisi

Aynı gün yerinde Alarko kombi servisi

Alarko kombi arızası sonrası kombi servisi çağrı merkezimizi aradığınız andan itibaren bölgenize Alarko kombi tamiri için hareket edilir. Arızanın analizi yapıldıktan sonra  değişmesi gereken parçalar orijinal Alarko yedekleriyle değiştirilerek onarım tamamlanır. Gerekli testler ve genel bakımlar yapıldıktan sonra kombi çalışır vaziyette müşterimize teslim edilir.

Periyodik Alarko kombi bakımı

Ateş, yüksek ısı ve suyun olumsuz etkileri altında uzun süreler çalışmak zorunda olan Alarko kombi de diğer kombiler gibi zamanla performans kaybı gösterir. Zamanla kalorifer yeterli ısınmaz, sıcak su alma sorunları başlar, kombi su eksiltme ve ses sorunları ortaya çıkar. Ayrıca bu sorunlarla kullanmaya devam ettiğiniz sürece yüksek doğalgaz faturaları ödeyebilir veya daha masraflı arızaların önünü açmış olursunuz. Kısaca yüksek performansla çalışan bir Alarko kombi için yıllık bakımlarını mutlaka yaptırmalısınız. KOMBİ SERVİS firmamız yerinde üretici talimatlarına uygun periyodik Alarko kombi bakım yapmaktadır.

Alarko kombi bakım tavsiyeleri

  • Alarko kombi bakım yaptırırken petek temizliği de yaptırmanızı tavsiye ederiz. Petek temizleme sırasında kalorifer petekleri ve tesisatı içinde zamanla oluşan birikintiler de temizleneceğinden yeni bakımı yapılmış Alarko kombiye ulaşarak zarar veremeyecektir.
  • Kombiler su girişlerinde, içinde lastik bir membran bulunan bir basınç kontrol sistemine sahiptirler. Bu membran yüksek ve düzensiz şebeke suyu basınçları karşısında kısa sürelerde deforme olarak kombinin arıza yapmasına yol açmaktadır. Bu ihtimalden kurtularak kombiyi uzun süreler sağlıklı kullanmak için evinizin/iş yerinizin şebeke suyu girişine basınç regülatörü taktırınız. Ufak bir masrafla su tesisatçısı ustasına yaptıracağınız basınç ayarlayıcı montajından sonra su bağlantısı olan kombi, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi gibi beyaz eşyalar sağlıklı çalışıp daha az arıza yapacaklardır. Bu minik parça sayesinde musluk suyunun debisi de düşeceğinden, ek olarak arka planda da su tasarrufu yapmış olacaksınız.